Wybór prezentów na święta może być przyjemnością w rodzinach, których członkowie lubią książki. W takich wypadkach łatwiej wybrać dla bliskich pozycje, które mogą przypaść im do gustu. Prezent dla taty na święta (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/najlepsze-prezenty-dla-taty-na-swieta) będzie uzależniony od jego indywidualnego gustu jako czytelnika, jednak niektóre pozycje zdają się na tyle ciekawe, że mogą stanowić uniwersalny wybór w wielu przypadkach.

“Pijana wojna”

“Pijana wojna” Kamila Janickiego to błyskotliwa i udana próba podejścia do tematu, który często bagatelizowany w publikacjach historycznych. Żołnierze walczyli po różnych stronach konfliktu, miewali różne poglądy i odmienne obowiązki, rozmawiali w różnych językach i z pewnością wiele ich różniło. Wspólnym mianownikiem ich wszystkich był jednak alkohol. Kamil Janicki jest polskim historykiem i pisarzem specjalizującym się w dziejach II RP, który jako pierwszy postanowił przeanalizować zjawisko picia alkoholu podczas drugiej wojny światowej. Do tej pory z ognistym trunkiem byli kojarzeni przede wszystkim żołnierze radzieccy, ale pili również Polacy, Anglicy, Francuzi, Żydzi czy Amerykanie. Alkohol bywał walutą, ucieczką od rzeczywistością czy chrztem bojowym w formujących się jednostkach wojskowych. Książka wypełniona jest ciekawymi wspomnieniami i anegdotami, ukazując inne oblicze największego konfliktu w historii.

Nieco inspiracji na święta

“Liderzy. 30 inspirujących rozmów z największymi liderami naszych czasów” Davida Rubensteina to interesujący zestaw rozmów z takimi osobami, jak współtwórca Microsofta, dyrektor generalny Google’a, twórca marki Nike czy słynni politycy, artyści i prawnicy. Ich historie to w gruncie rzeczy świetne rady, które można wdrożyć we własne życie, aby działać efektywniej i szybciej osiągnąć założone cele. David Rubenstein jest popularnym dziennikarzem, a także miliarderem, który inspiruje na równi ze swoimi rozmówcami. Czytelnicy mają okazję czerpać z mądrości i pasji tych, którzy osiągnęli spektakularny sukces, a poznać ich przyzwyczajenia czy kulisy życia prywatnego.